אנגליתen עבריתhe

אנשים עם מוגבלות

ארומה בחרה להתמקד באנשים עם מוגבלות ולפעול לקידומם ושילובם בחברה הישראלית, מתוך האמונה שכל אדם יכול וראוי שישתלב בחברה בהתאם ליכולותיו. עם צמיחת הרשת, התרחבה העסקת עובדים עם מוגבלות וכיום אותם עובדים מועסקים כמעט בכל סניפי הרשת. מספרם היחסי של עובדים אלו בארומה ישראל הוא מהגבוהים במשק הישראלי.
 
"ארומה-ישראל" ועמותת "אלווין ישראל" החלו לשתף פעולה ב- 1996, עם שילוב העובד הראשון עם מוגבלות בסניף הראשון, ברחוב הלל בירושלים.
אלווין ישראל, שנוסדה בשנת 1984, מאמינה כי לכל פרט בקהילה הזכות להיות חלק בלתי נפרד מהחברה הסובבת אותו ולא מרוחק ומבודד ממנה, עקב מוגבלות. מטרת העל של כלל השירותים באלווין ישראל היא לספק ליחיד כלים ותמיכה הנדרשים על מנת לשפר את מידת עצמאותו ותפקודו בקרב הקהילה.
להעסקת אנשים עם מוגבלויות בסניפי ארומה תרומה משמעותית למודעות החברתית בצורך בשילוב ובהעסקת עובדים עם צרכים מיוחדים בחברה. בתי הקפה של הרשת מספקים מקומות עבודה בתחום המזון והשירות ובכך מאפשרים לעובדים, בליווי עמותת אלווין, לצבור ניסיון בענף שבו דרישה מתמדת לעובדים, בעיקר בעלי ניסיון.
 

דפנה שחר, מסניף ארומה ברמת-גן:
"הדבר שנותן לי את הסיפוק הרב ביותר בעבודה הוא העסקת העובדים עם המוגבלות. אחד העובדים מועסק מהקמת הסניף, לפני למעלה מ-9 שנים, ולא היינו מחליפים אותו בשום עובד אחר.
המחויבות והנאמנות של העובדים הן בלתי רגילות, ובהרבה מהמקרים – אפילו יותר משל עובדים אחרים, וזהו יתרון גדול בתחום שלנו. הם עושים את עבודתם על הצד הטוב ביותר, ובכך מעלים את רמת השירות והמקצועיות בסניף. צוות העובדים מרוצה ומרגיש זכות לעבוד לצידם"
 
אריזת הסכו"ם החד פעמי המוצע בסניפים הועברה למפעל "תומר דבורה" של אלווין בירושלים, המעסיק נשים ברמות תפקוד שונות, עם נכויות פיזיות או לקויות קוגניטיביות וחושיות. העברת אריזת הסכו"ם למפעל מספקת עבודה לכ-40 נשים ומאפשרת לארומה ישראל להרחיב את מעגל העובדים עםהמוגבלות להם היא מסייעת.